Misyonumuz

3 ilkem

İlgi + Sevgi + Başarı

Eğitim bir ülkenin en değerli ve en önemli gelişme kaynağıdır.

Bunun sebebi ise geleceğimizi şekillendiren çocuklarımızdır.

Bir ülkenin çocukları ve gençliği ne kadar güçlü, bilgili, akıllı, disiplinli ve iyi ahlaklı ise o ülke o kadar güçlü olur.

Bu noktada biz öğretmenlere çok önemli görevler düşmektedir.

Her çocuk birbirinden farklı ve özeldir ve her çocuk bir değerdir. Bizim geleceğimizdir. Bu değerlere sahip çıkmak ve onu olabileceği en üst seviyeye çıkarmak bizim görevimizdir. 

Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerini ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır. Esas olan,bireyin kabiliyetine göre yön verip,üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer, hayatınıza bir pencere açıp, temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…

Eğitime gönül vermiş bu uğurda 20 yılını vermiş olan okulumuzun birinci önceliği öğrencimizi iyi bir evlat, iyi bir vatansever, bir doktor, bir avukat, bir mühendis, bir mimar olarak, bir Özel Umut Akşam Lisesi mezunu olarak hayata atılmasıdır.
 

 

Özel Umut Akşam Lisesi olarak ilkemiz tüm çocuklara eşit, düzgün ve özel davranabilmek, onlara bilgi, disiplinli çalışma ve başarının yanı sıra  analitik ve doğru düşünme, evrensel değerleri özümseme, çevresine ve kendine saygılı bir birey olabilme amacı taşır.