Lise Diploması Almak istiyorum

Akşam Lisesine Kimler Nasıl Kayıt Olabilir.

Ortaokulu bitirdikten sonra hiç liseye başlamamış kişiler, lise diploması olmayan 18 yaş ve üstü kişiler, geçmiş dönemlerde lise eğitimini ara sınıflarda yarım bırakmak zorunda kalan kişiler, 12.sınıfta beklemeli olan öğrenciler, açık öğretim lisesinde kredisini bir türlü tamamlayamayan öğrenciler, gündüzleri işleri sebebi ile lise eğitimi alamayan kişiler, yabancı uyruklu öğrenciler. Lise diploması almak çok kolay.

Artık Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi Var.

Yukarıda saydığımız şartları taşıyan herkes lise diploması alabilir.

Nasıl mı?

Öncelikle, eğitim alanın da iki akşam lisesi ve bir Anadolu lisesi olmak üzere, toplam üç kampüsünde on yıldır eğitim ve öğretim veren Umut Akşam Lisesine kayıt olmalısınız.

 • Ortaokulu bitirdikten sonra hiç liseye başlamadınız ve yaşınız 18 ise, umut akşam lisesine kayıt olabilirsiniz. Lise 1. Sınıftan başlayacağınız için, başarılı olmanız durumunda her sene 1 sınıf geçerek, 4. Yılın sonunda mezun olursunuz.
 •  
 • Eğer geçmişte herhangi bir liseye kayıt olduysanız ve ara sınıflar da (lise 1.sınıf, lise 2.sınıf, lise 3.sınıf, lise 4.sınıf) yarım bıraktıysanız, Umut Akşam Lisesine kayıt olarak, en son hangi sınıfta kaldıysanız yine aynı sınıftan başlayarak, başarılı olmanız durumunda her yıl bir sınıf geçerek mezun olabilirsiniz.
 • 12. Sınıfta beklemeli öğrenci iseniz Umut Akşam Lisesine kayıt olabilir ve aynı dönem de mezun olabilirsiniz.
 •  
 • Açık öğretim lisesinde öğrenci iseniz yaş şartı aranmaz. Kredilerinize bakılır. Kredilerinizin denk geldiği sınıf hangisi ise o sınıfa alınırsınız. Başladığınız sınıfa göre, başarılı olmanız durumunda her sene 1 sınıf geçerek lise mezunu olursunuz.
 • Kaç kredisi olduğunu bilmeyen öğrenciler 444 0 632 numaralı telefonu arayarak kredisini öğrenebilir.
 •  
 • Lise eğitiminin 3 yıl olduğu dönemlerde lise son sınıfta (3.sınıf) sorumlu olduğu için mezun olamayan kişiler de Umut Akşam Lisesine son sınıfa yazılarak, (12.sınıf) sorumluluk derslerini vererek 1 yılda lise mezunu olur.
 • Yabancı uyruklu öğrenciler akşam lisesine kayıt olabilir.
 •  

Açık öğretim lisesinde ki kredilerinizin, akşam lisesine kayıt olurken denk geldiği sınıfları görmek için linke tıklayınızhttps://www.umutaksamlisesi.com/hizmet-kredinize-gore-sinif-belirleme-6.html

Akşam lisesine kayıtlar ve geçişler nasıl sağlanır.

Hiç lise eğitimine başlamamış kişiler ortaokul mezunu olduklarını gösteren ya diploma yada ortaokul mezuniyet belgesi ile akşam lisesine kayıt olabilirler.

Lise eğitimini ara sınıflarda  bırakan öğrenciler, ayrıldıkları okuldan aldıkları tasdikname ile akşam lisesine kayıt olabilirler. Eğer öğrencinin kaydı daha önce devam ettiği liseden silinmedi ise tasdiknamesi ile kayıt olamaz. Eski okulundan nakil attırmak zorundadır.

Açık öğretim lisesinden akşam lisesine geçiş yapmak isteyen öğrenciler, Açık öğretim lisesinden alacakları tasdikname ile akşam lisesine kayıt yaptırabilirler.

Detaylı Bilgi için: https://www.umutaksamlisesi.com/haber-acik-Ogretim-lisesinden-aksam-lisesine-gecis-121.html

 

12.sınıfta beklemeli olan öğrenciler, hali hazırda kayıtlı oldukları öğretim kurumundan nakil yolu ile akşam lisesine geçiş yapabilirler.

Yabancı uyruklu öğrenciler, ülkelerindeki eğitim kurumlarından aldıkları otopsil, not çizelgesi, tasdikname vb. belgeleri ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurarak ve denklik belgesi alarak, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uygun gördüğü sınıfa akşam lisesine kaydı yapılır.

Detaylı bilgi linki: https://www.umutaksamlisesi.com/haber-yabanci-uyruklu-Ogrencilerin-denklik-Islemleri-99.html

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İÇİN

Kafanıza takılan tüm sorular için;

Detaylı bilgi almak için;

Randevu oluşturmak için;

www.umutaksamlisesi.com web sayfamızı ziyaret edebilir, E-Mail: info@umutaksamlisesi.com adresimize mail atabilir, kurum telefon numaramız olan 0216 415 00 83 den arayabilir, whatsapp: 0543 399 78 74 hattımızdan yazabilirsiniz.

Kayıt olup yada olmamanız önemli değil. Her konuda yardımcı olabilir, bilgilendirebilir, yönlendirebiliriz.